Konferencja prasowa w Krakowie


30 stycznia o 11 zapraszamy na konferencję prasową projektu AudioMovie w Kinie Pod Baranami w Krakowie. W ramach konferencji pokażemy krótkometrażowy film What Happens While (reż. Nuria Nia). Kontakt: anna.jankowska@siodmyzmysl.org lub 601330581. 

Zaproszenie AudioMovie (1)

[Czarna grafika przypominająca klatkę filmową. U góry żółto-szare logo AudioMovie. Pod nim napis Zaproszenie na konferencję prasową. Podczas konferencji zaprezentujemy działanie aplikacji AudioMovie, dzięki której w kinie można słuchać alternatywnych ścieżek dźwiękowych takich jak audiodeskrypcja i wersja lektorska. 30 stycznia, 11, Kino Pod Baranami, Rynek Główny 27, Kraków] 

O AudioMovie

Część osób w Polsce nie chodzi do kina, ponieważ nie nadążają czytać napisów (dyslektycy i osoby starsze). Inne nie chodzą do kina ze względu na niepełnosprawność wzroku – ponieważ kina często nie posiadają odpowiedniego sprzętu, by osoby niewidome/słabowidzące mogły odsłuchać audiodeskrypcji.

AudioMovie to innowacyjna w skali światowej aplikacja. Umożliwia odtwarzanie na smartfonach alternatywnych ścieżek lektorskich w kinie lub telewizji. Pozwala cieszyć się filmem osobom niewidomym, seniorom lub obcokrajowcom. Podczas seansu mogą oni słuchać audiodeskrypcji, wersji lektorskiej lub dubbingu w dowolnym języku.

Właśnie to jest najbardziej ekscytujące w naszym rozwiązaniu – dajemy możliwość osobom o różnych potrzebach współuczestniczenia i współprzeżywania. Razem. Niezależnie od (nie)pełnosprawności, (nie)znajomości języka czy wieku. AudioMovie sprawia, że kino jest dostępne dla wszystkich. Projekt AudioMovie jest finalistą konkursu UPC Digital Imagination Challenge, w którym zajął trzecie miejsce.

Partnerzy projektu: Fundacja Siódmy ZmysłInstytut Technik InnowacyjnychUniwersytet JagiellońskiFundacja Na Rzecz Rozwoju Audiodeskrypcji „Katarynka”Centrum Transferu Technologii EMAG Sp. z o.o oraz Kino Pod Baranami. Projekt został zrealizowany w ramach programu Innowacje Społeczne finansowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Więcej informacji o AudioMovie:

Gazeta Wyborcza – Kraków

Portal in-Kraków