Aktualności


AudioMovie na INTARG2017!

 

Już po raz dziesiąty, 22-23 czerwca 2017, w Katowicach odbyły się Międzynarodowe Targi Innowacji i Wynalazków INTARG. Tym razem odwiedzilismy je i my, żeby pokazać AudioMovie. Pokaz udał się znakomicie i możemy pochwalić się Złotym Medalem oraz nagrodę specjalną Francuskiego Związku Wynalazców! Posłuchajcie, co o AudioMovie mówi członek naszej załogi – Adam Piasecki z Instytutu Technik Innowacyjnych EMAG w wywiadzie dla Polskiego Radia!

 

Całej audycji można posłuchać TUTAJ! Adama słucajcie od 02:28

 

 

AudioMovie na Sektor 3.0!

 

Nasz zespół AudioMovie odwiedził Strefę Targową podczas Festiwalu Sektor 3.0. W tym roku motywem przewodnim była Technologia w organizacjach. Odwiedzający strefę targową mogli na własne uszy i oczy przekonać się, jak działa aplikacja AudioMovie. Wystarczyło wyciągnąć telefon i… zobaczyć polski film z polską audiodeskrypcją lub hiszpański film z polską wersją lektorską i polską audiodeskrypcją czy z hiszpańską audiodeskrypcją… a nawet polski film z angielską wersją lektorską i angielską audiodeskrypcją. Do wyboru, do koloru! Właśnie takie możliwości daje AudioMovie!

 

Pierwsze testy AudioMovie

 

Chociaż faza pilotażowa projektu jeszcze przed nami już teraz prowadzimy pierwsze testy aplikacji wśród jej potencjalnych – i mamy nadzieję, że przyszłych – użytkowników. Pierwsze testy w katowickim Kole Polskiego Związku Niewidomych za nami!

AudioMovie na Sektor 3.0

 

Już 30 maja pokażemy naszą aplikację AudioMovie w strefie targowej podczas Festiwalu Sektor 3.0 . W tym roku motywem przewodnim Sektor 3.0 jest hasło „Shape your future”. Wypatrujcie nas 30 maja w Centrum Nauki Kopernik! Będzie można po prostu wziąć telefon, i… zobaczyć, czy udaje nam się jakoś tworzyć przyszłość!

Czym jest Festiwal Sektor 3.0? Tak piszą sami o sobie:

To największe w Polsce wydarzenie poświęcone wykorzystywaniu nowych technologii w trzecim sektorze. Co roku gromadzi przedstawicieli organizacji non-profit, biznesu, administracji, nauki oraz mediów. To inicjatywa, dzięki której organizacje non profit wykorzystują najnowsze rozwiązania technologiczne w działaniach społecznie użytecznych. W rezultacie organizacje funkcjonują sprawniej, docierają do większej liczby ludzi, a ich doświadczenia związane z nowymi technologiami inspirują innych do efektywniejszego działania.

Sektor 3.0 to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Jego realizację  powierzono specjalistom z Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Dzięki temu oferta ekspercka i doradcza staje się dostępna dla każdego. Niezależnie od wielkości, lokalizacji, czy zasobów organizacji.

Informator dla producentów i dystrybutorów

 

Chcesz, by twój film było dostępny dla osób niewidomych i słabowidzących? Ale nie do końca wiesz, jak to zrobić? Zobacz krótki film, który przygotowaliśmy specjalnie dla ciebie i pobierz Informator dla producentów i dystrybutorów.

Ankieta dla audiodeskryptorów

 

Jesteś audiodesrkyptorem czy może audiodeskryberem? Pomożesz nam dowiedzieć się jak wygląda kwestia podpisywania umów i praw autorskich? Pomóż! Ankieta jest naprawdę krótka! Myślimy, że będzie z tego coś dobrego! Na przykład pakiet wzorów umów na każdą okazję – do podpisania z dystrybutorem, ze studiem, z fundacjami…

Ankieta dostępna jest pod tym linkiem: http://tiny.pl/gw3px

Możemy przysłać także ankiety papierowe. W tej sprawie prosimy o kontakt z anna.jankowska@siodmyzmysl.org

 

Warsztaty AudioMovie

 

5 października 2016 odbyły się „Warsztaty – Audiomovie” pod patronatem honorowym Narodowego Instytutu Audiowizualnego oraz dr Magdaleny Gawin – Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W trakcie warsztatów przedstawiliśmy założenia systemu AudioMovie. Pokazaliśmy też naszą aplikację w akcji! Jak działa, co dzieje się, kiedy ktoś przyjdzie spóźniony do kina, albo kiedy z niewyjaśnionych przyczyn zatrzyma się projektor. W drugiej części warsztatów dr Sybilla Stanisławska-Kloc omówiła aspekty autorsko-prawne wiązane z tworzeniem audiodeskrypcji oraz przedstawiła przykładowe umowy.

W spotkaniu udział wzięli audioeskryptorzy, dystrybutorzy, przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz instytucji kultury. Byli także producenci i dystrybutorzy. Wszystkim dziękujemy za twórczą krytykę i żywiołową dyskusję!

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

 

Chcielibyśmy, aby aplikacja AudioMovie była jak najbardziej dopasowana do potrzeb kinomanów. Także tych, którzy z różnych powodów nie chodzą do kina tak często, jakby chcieli. Bo na przykład nie chcą czytać napisów i woleliby oglądać filmy z wersją lektorską. Dlatego zapraszamy Was do wypełnienia krótkiej ankiety on-line, dzięki której dowiemy się jak chcielibyście chodzić do kina!

Ankieta znajduje się tu: http://smarturl.pl/b1f2

Lub tu:

Możemy przysłać także ankiety papierowe. W tej sprawie prosimy o kontakt z anna.jankowska@siodmyzmysl.org

 

Warsztaty AudioMovie w Warszawie

05. PAŹDZIERNIKA 2016

 

Wyobrażasz sobie kino dostępne dla Wszystkich? Dla niewidomych? Niesłyszących? Dla tych, którzy chcieliby na seansie z napisami słuchać dubbingu? My tak! Dlatego stworzyliśmy aplikację „AudioMovie”, dzięki której do kina będą mogli chodzić wszyscy – RAZEM!

5 października o 10.00 w Narodowym Instytucie Audiowizualnym w Warszawie odbędą się warsztaty AudioMovie – Kino Dostępne dla Wszystkich audiodeskrypcji dla dystrybutorów, producentów, organizacji pozarządowych, instytucji kultury oraz audiodeskryptorów. W pierwszej części warsztatów pokazana zostanie aplikacja. Drugą częścią będzie szkolenie z zakresu prawa autorskiego.

Rejestracja na warsztaty: http://smarturl.pl/audiomovie

 

Organizatorzy:

Narodowy Instytut Audiowizualny oraz Konsorcjum AudioMovie

 

Patronat honorowy:

Polski Instytut Sztuki Filmowej

dr Magdalena Gawin, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Generalny Konserwator Zabytków