RAZEM DO KINA


PROJEKT AUDIOMOVIE. RAZEM DO KINA

  • Organizator: FUNDACJA SIÓDMY ZMYSŁ
  • Czas realizacji: WRZESIEŃ – GRUDZIEŃ 2019

 

Fundacja Siódmy Zmysł od 2011 roku zajmuje się udostępnianiem kultury. Zrealizowała w tym czasie wiele projektów.

Fundacja powstała, aby promować audiodeskrypcję i napisy dla niesłyszących oraz szeroko pojętą dostępność do kultury audiowizualnej. W swoim dorobku Fundacja ma opracowanie audiodeskrypcji i napisów dla niesłyszących do blisko stu filmów fabularnych, filmów dokumentalnych, etiud filmowych, spektakli teatralnych dla dorosłych i dzieci.

Od 2013 r. Fundacja Siódmy Zmysł współpracuje min. z Festiwalem Muzyki Filmowej, organizowanym przez Krakowskie Biuro Festiwalowe,  z Centrum Kultury Wrocław Zachód, Muzeum Narodowym w Krakowie i w Warszawie, Muzeum Sztuki Współczesnej Mocak w Krakowie, Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu, Uniwersytetem Jagiellońskim i wieloma innymi organizacjami. Fundacja zrealizowała takie projekty, jak: “Okolice Sztuki: Audiodeskrypcja Integracja Ekspresja”, stworzenie aplikacji „Audiomovie” na urządzenia mobilne, stworzenie aplikacji OpenArt do zwiedzania muzeów.

Ponadto na przestrzeni lat Fundacja współpracowała z Telewizją Religia, największymi studiami nagrań realizującymi audiodeskrypcję dla platform i stacji telewizyjnych. Od 2018 roku jest partnerem projektu ADAPTER.PL. Fundacja prowadzi także szkolenia w zakresie dostępności przestrzeni publicznej i audiodeskrypcji. Uczestniczy w pracach komisji certyfikacyjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.