Film „Władcy Przygód” 24.10 w kinie Helios


Rekordowa frekwencja

Poranek 24 października. Godzina 9 zero zero. Kino Helios pęka w szwach. Ponad trzystu uczestników projekcji filmu „Władcy Przygód. Stąd do Oblivio” gromadzi się w największej sali. Jeszcze parę pudełek popcornu i zaczynamy. Publiczność przybyła z Warsztatu Terapii Zajęciowej „Otwarte Serca” z Dąbrowy Górniczej, Szkoły Podstawowej nr 11 w Dąbrowie Górniczej, Zespołu Szkół Specjalnych nr 4 w Sosnowcu, Szkoły numer 13 w Dąbrowie Górniczej. Na widowni zasiadło także kilka osób, które dotarły indywidualnie. Wiele osób pełnosprawnych, jak i z różnymi rodzajami niepełnosprawności – wzroku, ruchu, z niepełnosprawnością intelektualną. Wszyscy razem wysłuchali prelekcji Macieja Gila o filmie, o fantastyce oraz audiowstępu. Wszyscy dowiedzieli się, w jaki sposób można oglądać film bez zmysłu wzroku, dzięki audiodeskrypcji oraz AudioMovie.

Pełna widzów sala kinowa

Pełna widzów sala kinowa

Emocje w kinowej sali

Reakcje widzów były bardzo żywiołowe. Chętnie wypowiadali się w rozmowie z Maciejem Gilem. Szczególnego znaczenia nabrał kontakt pozawerbalny, gdy dziewczyna nie posługująca się mową uściskała naszego prelegenta i w ten sposób wyraziła swoje wrażenia.
Inne dzieci określały film takimi epitetami, jak „kozacki, epicki, mega”. Pojawił się też taki dialog:
„ – Nie spodziewałam się, że ten film będzie taki ciekawy
– Dlaczego?
– Bo tytuł jest dość nudny”.
Ucieszyło nas to, że młody widz w tym wypadku mile się zaskoczył. Publiczność wyraziła też nadzieję, że przygody Franka i Izki będą kontynuowane..
Nauczyciele jednej ze szkół przekazali reprezentantom Fundacji takie oto podziękowanie:
„Podziękowanie otrzymuje Fundacja Siódmy Zmysł. Serdecznie dziękujemy za zorganizowanie przedsięwzięcia na rzecz uczniów Szkoły Podstawowej nr 11 w Dąbrowie Górniczej. Dziękujemy za zaproszenie do udziału w wyjątkowym wydarzeniu <Projekt AudioMovie. Razem do Kina>. Dziękujemy za lekcję tolerancji.”

Widzowie czekają na pokaz w kinowym korytarzu.

Widzowie czekają na pokaz w kinowym korytarzu.

 

Uśmiechnięta ekipa wolontariuszy.

Uśmiechnięta ekipa wolontariuszy.