Warsztaty


WARSZTATY I SPOTKANIA

W Sosnowcu i w Krakowie odbędą się integracyjne warsztaty na temat sztuki filmowej.

13 listopada o godzinie 17.00 odbędą się warsztaty dla dzieci w Dąbrowie Górniczej. Internat SOSW.

Prowadzący: filmoznawca Maciej Gil.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

– 18 listopada o godzinie 13.00 odbędą się warsztaty dla dzieci w Krakowie.

Centrum Obywatelskie ul. Reymonta 20, (budynek Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana), sala 1w040. Obowiązuje rejestracja – rezerwacje@audiomovie.pl

Prowadzący: filmoznawca Maciej Gil oraz reżyser filmowy Tomasz Szafrański.

Tomasz Szafrański – to reżyser i  scenarzysta. Absolwent Wydziału Radia i Telewizji im. K. Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Dwukrotny laureat polskiej edycji konkursu Hartley-Merrill – Specjalnej Nagrody HBO za scenariusz „Przestrzenie nieba” (2007) oraz Nagrody Specjalnej Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej za scenariusz „Derby” (2008). Tłumacz podręcznika dla operatorów „Pięć tajników warsztatu filmowego” Josepha V. Mascelliego.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

– Spotkanie z Barbarą Kurzaj, 25 listopada, ok. godziny 18.30, po seansie „Bożego Ciała”

Pokaz filmu Boże Ciało 25 listopada w kinie Helios w Sosnowcu będzie szczególny także ze względu na to, że z widzami spotka się Barbara Kurzaj – odtwórczyni roli wdowy. To bardzo kontrowersyjna postać, więc mamy nadzieję, że dyskusja z panią Barbarą będzie gorąca!

Barbara Kurzaj debiutowała 10 grudnia 1994 roku w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie w przedstawieniu „Wesele”. W 1999 została absolwentką krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Aktorskiej. Jej praca dyplomowa „Jak Piaf” jest sztuką, którą zdobyła uznanie jako młoda aktorka również za granicą. Od 1994 roku związana jest z Teatrem im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Gościnnie występowała w Starym Teatrze w Krakowie (1999) i Teatrze Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach (2004).

W 2005 za role w spektaklach Nondum i Merylin Mongoł została wyróżniona Nagrodą im. Leona Schillera, przyznawaną corocznie przez ZASP młodym, utalentowanym artystom.

Jej wybrane ostatnie role filmowe to:

  • od 2010: Barwy szczęścia – Sabina Nowak-Tomala, matka Kajtka
  • 2011: Ki – Iwo
  • 2013: Stacja Warszawa – prokurator
  • 2015: Moje córki krowy – lekarka Iza Kwiecień
  • 2016: Bóg w Krakowie – mecenas Irena, szefowa Oli
  • 2018: Za marzenia – dyrektorka szkoły
  • 2018: Dzień czekolady – mama Dawida